📌2 Senelik Yolculuğumuzda 1.000.000m+ Ham Görüntüleme İçin Teşekkürler. İyi ki varsınız! 🙏🏻
Discord sunucumuza tüm üyelerimiz davetlidir! ✨(Link)
  • Discord ile Kayıt Aktif | Onaylı Üyelik
    Forumdan daha fazla yararlanmak için, Discord ile kaydolun ve daha ayrıcalıklı olun 👑
  • Telegram ile Kayıt Aktif | Onaylı Üyelik
    Forumdan daha fazla yararlanmak için, Telegram ile kaydolun ve daha ayrıcalıklı olun 👑
Quantum mekaniği nedir ? Kısaca Kuantum Mekaniğini Öğrenin!

Quantum mekaniği, evrenin temel yapı taşlarından birini oluşturan en küçük enerji seviyeleri üzerine çalışan bir fizik dalıdır. Elektronlar, protonlar ve fotonlar gibi parçacıklar ve birbirleriyle olan etkileşimlerini inceler.

Quantum mekaniği, klasik fiziğin anlattığı dünyayı tamamen farklı bir şekilde tanımlar. Dalga-parçacık çiftliği ve belirsizlik kavramlarını içerir, yani parçacıklar aynı anda birden fazla durumda bulunabilir ve bir kvant sistemindeki bir ölçümün sonucu kesin olarak tahmin edilemez.

Bu teori, atomların istikrarı, altatomik parçacıkların davranışı ve katıların ve materyallerin özelliklerinin açıklamasında başarılı oldu. Ayrıca, lazer, transistor ve bilgisayar çipi gibi birçok teknolojinin gelişmesine de yol açtı.

Quantum mekaniği, birçok deney tarafından doğrulandı ve evrenimizin anlaşılmasının ayrılmaz bir parçası haline geldi. Ancak, hala tam olarak anlaşılmadı ve fizikçiler tarafından sürekli olarak araştırılıp keşfedilmeye devam edilen bir konudur.

Helix

S1 Üye
S1 Üye
Kayıtlı Üye
LV
2

Son görülme
Ödüller
7
ProxyXF Paylaşım için teşekkürler. 🤗
👉Eğer bir soru sorduysanız en kısa zamanda sizlere yardımcı olacağız.

brbrbr

Yeni 1 Üye
S1 Üye
Kayıtlı Üye
LV
2

Son görülme
Ödüller
4
Hobi/Meslek
Student | Öğrenci

brbrbr