📌2 Senelik Yolculuğumuzda 1.000.000m+ Ham Görüntüleme İçin Teşekkürler. İyi ki varsınız! 🙏🏻
Discord sunucumuza tüm üyelerimiz davetlidir! ✨(Link)
  • Discord ile Kayıt Aktif | Onaylı Üyelik
    Forumdan daha fazla yararlanmak için, Discord ile kaydolun ve daha ayrıcalıklı olun 👑
  • Telegram ile Kayıt Aktif | Onaylı Üyelik
    Forumdan daha fazla yararlanmak için, Telegram ile kaydolun ve daha ayrıcalıklı olun 👑

ProxyXF

Yönetim Üyesi
Administrator
Onaylı Üye
S1 Üye
LV
7

Son görülme
Ödüller
13
Web sitesi
sadece1.com
Hobi/Meslek
Webmaster | Web Uzmanı
Selamlar sevgili Windows severler ve Sadece1 okurları,

Bu öğretici içeriği siz değerli okurlarımıza özel bizzat hazırladık, başka bir yerde paylaşacaksanız yorumlara teşekkür etmeniz veya kaynak belirtmeniz yeterlidir.

Öncelikle bu Windows 11 sürümü henüz tüm kullanıcılara yayınlanmamış developer preview sürümüdür.
Yani eğer çok önemli dosyalar sahipseniz ve bunlara zarar gelmesini istemiyorsanız lütfen bu sürümden henüz uzak durun.
Çünkü bu sürümde bir çok hatayla karşılaşabilirsiniz ve bunların geri dönüşü olmayabilir.

Bu kafası rahat Windows kullanıcılarının Windows 11 developer preview sürümü ile tüm kullanıcılara yayınlanacak olan sürümler arasını görmek isteyen kişiler için yaptığımız bir anlatımdır.
Yine de ben her şeye razıyım kuracağım diyorsanız, hadi kuruluma geçelim.

windows-11-3.jpg

Nasıl Kurulur ?

•İlk önce Windows ayarlar kısmına giriyoruz, daha sonra ise Güncelleştirme ve Güvenlik kısmına giriş yapıyoruz.

1625315019749.png

•Aşağıda yer alan "Windows Insider Programı" kısmına tıklıyoruz ve "Başla" butonuna tıklıyoruz.

1625315069254.png

•Sizden bir hesap bağlamanızı isteyecek sizde bu durumda Microsoft hesabınızı bağlamalısınız.

1625315176604.png

•Siz, size hangisinin uygun olduğunu düşünüyorsanız o sürümü tercih etmelisiniz. Şahsen ben Geliştirme Kanalı'nı tercih ederek kurdum, eğer önemli verileriniz yoksa ve kafanız benim gibi bu konuda rahatsa Geliştirme kanalını tercih edebilirsiniz.
Veya Beta kanalı tercih ederek, Geliştirme kanalında test edilmiş ve Windows tarafından doğrulanan güncellemeleri alırsınız.
Diğeri hakkında bilgi sahibi değilim fakat Ticari kullanıcılar için uygun olduğunu yazmışlar.

1625315337076.png

•Daha sonra sizden bir lisans anlaşmasını onaylamanızı istiyorlar, Onayla dedikten sonra Windows 11 yolunda devam ediyoruz.

1625315435831.png

•Ve son birkaç adımdan sadece bir tanesi, "Şimdi Yeniden Başlat" butonuna tıklayarak bilgisayarınızı yeniden başlatıyorsunuz.

1625315498604.png

1625315538207.png

•Windows Başladıktan sonra "Windows Update" kısmına geliyorsunuz ve "Güncellemeleri denetle" diyorsunuz.

1625315569494.png

•Çok kısa bir beklemeden sonra Artık Windows 11 Insider Preview indirilmeye başlayacaktır.
Daha sonra belirli aşamalar ile birlikte kurulum konusunda Windows 'un talimatlarına uymanız yeterlidir.

Bu içeriğimizde Sadece1 | Bilgi alanı altında Windows 11 Insider Preview kurulumunu resimlerle anlattık.
Bizce Windows 11 tasarımı harika olmuş ve hatta Windows 10 bana şimdiden antika gelmeye başladı bile.

Sevgilerle,
Sadece1 | Bilgi

SadeceSadelik

Ziyaretçi
Ziyaretçi
Ellerine kollarına emeğine sağlık. O kadar sade ve gereksiz konulara girmeden anlatmışsın ki bunu belirtmeden duramadım.

Umarım bu site ilerde iyi yerlere gelir.

ProxyXF

Yönetim Üyesi
Administrator
Onaylı Üye
S1 Üye
LV
7

Son görülme
Ödüller
13
Web sitesi
sadece1.com
Hobi/Meslek
Webmaster | Web Uzmanı
Arkadaşlar ben teşekkür ederim ilgi ve alakanız için.

ElifTuna

Moderatör
Moderatör
S1 Üye
Kayıtlı Üye
LV
3

Son görülme
Ödüller
8
Hobi/Meslek
General Designer | Genel Tasarımcı
Nasıl geçeceğimi bilmiyordum sayenizde geçiş yapacağım adminim.

Feodal

Yeni 1 Üye
S1 Üye
Kayıtlı Üye
LV
2

Son görülme
Ödüller
7
Hobi/Meslek
Student | Öğrenci
Teşekkürler