📌2 Senelik Yolculuğumuzda 1.000.000m+ Ham Görüntüleme İçin Teşekkürler. İyi ki varsınız! 🙏🏻
Discord sunucumuza tüm üyelerimiz davetlidir! ✨(Link)
  • Discord ile Kayıt Aktif | Onaylı Üyelik
    Forumdan daha fazla yararlanmak için, Discord ile kaydolun ve daha ayrıcalıklı olun 👑
  • Telegram ile Kayıt Aktif | Onaylı Üyelik
    Forumdan daha fazla yararlanmak için, Telegram ile kaydolun ve daha ayrıcalıklı olun 👑

Hosting Tanıtımı Guzel Hosting | Web Hosting ve İnternet hizmetleri

ProxyXF

Yönetim Üyesi
Administrator
Onaylı Üye
S1 Üye
LV
7

Son görülme
Ödüller
13
Web sitesi
sadece1.com
Hobi/Meslek
Webmaster | Web Uzmanı

Güzel Hosting, 2008'den beri kaliteli ve ekonomik paylaşımlı hosting, kiralık sunucu, sanal sunucu ve co-location hizmetleri sağlamaktadır.

Çok uzun yıllar boyunca çeşitli iyi ve kötü firmalardan Hosting hizmeti aldım fakat bugün sizlere tanıtacağım bu firma aklınızdaki tüm firmaları unutturacak cinsten.

logo.png

Güzel Hosting hem fiyat uygunluğu olarak hem verdikleri özenli müşteri memnuniyeti sebebiyle bizim tanıştığımızdan bu yana bir numaralı tercihimiz olmuştur.

Ne zaman bir destek talebi oluştursak anında ve hiç sıkılmadan verdikleri özenli destek.
Yapılan ekstra durumlar için ek ücret talep etmemesi. (Bildiğim kadarıyla)
Ve alanında uzman kişiler ile çalışması nedeniyle biz Güzel Hosting 'i öneriyoruz.

BU BİR REKLAM DEĞİL ÖNERİDİR.

WEB DOMAIN ALMAK İÇİN TIKLAYINIZ
HOSTING ALMAK İÇİN TIKLAYINIZ
PREMIUM HOSTING ALMAK İÇİN TIKLAYINIZ
&
KURUMSAL E-MAIL ALMAK İÇİN TIKLAYINIZ

⚠️GÜNCELLEME(26.12.2022):
ARTIK KENDİ FİZİKSEL SUNUCULARIMIZDA BARINMAKTAYIZ, SADECE DOMAIN HİZMETLERİMİZ GUZELHOSTİNG ÜZERİNDE BARINMAKTADIR.

Son düzenleme:

GramiEr

Ziyaretçi
Ziyaretçi
Sizin öneriniz sonrasında bende aldım ve çok memnunum, bu fiyatlara daha iyisi çok zor. Umarım kendilerini değiştirmeden fiyatları uçurmadan aynı çizgide devam ederler...

Uruhan

Onaylı Üye
Onaylı Üye
S1 Üye
Kayıtlı Üye
LV
2

Son görülme
Ödüller
6
Bende burayı tercih etmeye başladım. Harika bir şirket.

ElifTuna

Moderatör
Moderatör
S1 Üye
Kayıtlı Üye
LV
3

Son görülme
Ödüller
8
Hobi/Meslek
General Designer | Genel Tasarımcı
Firma gerçekten övüldüğü kadar var galiba tam bilmiyorum fakat sitemiz gerçekten çok hızlı çalışıyor. Bir üye-takipçi-yetkili olarak memnunum.

ProxyXF

Yönetim Üyesi
Administrator
Onaylı Üye
S1 Üye
LV
7

Son görülme
Ödüller
13
Web sitesi
sadece1.com
Hobi/Meslek
Webmaster | Web Uzmanı
Günceldir, hala kendileriyle çalışmaktan memnuniyet duyuyoruz.

MORRİNG

Yeni 1 Üye
Kayıtlı Üye
LV
2

Son görülme
Ödüller
3
Hobi/Meslek
Information Technology (IT) | Bilişim
nette dolaşırken gördüm dikkatimi çekti herkes fikrini yazmış bende yazayım hem takılırım biraz buralarda ara sıra
daha önce bende güzelhosting kullandım sonra taşıdım başka sebeblerden ötürü
şimdi xenforo tabanlı bir site var diyelim medya grafik üzerine linkleme harici dosya ekleden resim ekleden video ekleden durmadan paylaşım oluyor diyelim
disk alanı sınırsız deniliyor ama kısıtlama yinede getiriyorlar
sitenin dosya boyutu yükseldiğinde GB ler arttığında bütün hostingler depo olarak kullanıma giriyor diyerek bulut sunucu öneriyorlar bir kaç arkadaşımın başına gelmişti.
Site doldukca gb artması disk alanının artması normal sınırsız disk diye satılan sonradan neden yetersiz alan diyerek müşteri gönderiliyor veyahutta neden başka hizmet alması için mecbur bırakılıyor?
güzelhosting böyle bir durumda çözümlemeyi nasıl yapar?

ProxyXF

Yönetim Üyesi
Administrator
Onaylı Üye
S1 Üye
LV
7

Son görülme
Ödüller
13
Web sitesi
sadece1.com
Hobi/Meslek
Webmaster | Web Uzmanı
nette dolaşırken gördüm dikkatimi çekti herkes fikrini yazmış bende yazayım hem takılırım biraz buralarda ara sıra
daha önce bende güzelhosting kullandım sonra taşıdım başka sebeblerden ötürü
şimdi xenforo tabanlı bir site var diyelim medya grafik üzerine linkleme harici dosya ekleden resim ekleden video ekleden durmadan paylaşım oluyor diyelim
disk alanı sınırsız deniliyor ama kısıtlama yinede getiriyorlar
sitenin dosya boyutu yükseldiğinde GB ler arttığında bütün hostingler depo olarak kullanıma giriyor diyerek bulut sunucu öneriyorlar bir kaç arkadaşımın başına gelmişti.
Site doldukca gb artması disk alanının artması normal sınırsız disk diye satılan sonradan neden yetersiz alan diyerek müşteri gönderiliyor veyahutta neden başka hizmet alması için mecbur bırakılıyor?
güzelhosting böyle bir durumda çözümlemeyi nasıl yapar?
Bu konuda aslında sonuna kadar hak veriyorum fakat şöyle söyleyeyim aslında burada birçok şey işin içine giriyor.

Öncelikle şunu anlamalıyız, SINIRSIZ DİYE BİR ŞEY YOKTUR.
  • Aldığımız hizmete ödediğimiz paraya karşılık istediğimiz hizmet bize veriliyor mu diye sormak lazım.
    • Diyelim ki 1 ay için sınırsız bir cpanel lisanslı linux hostinge 50₺ civarında para mı ödüyorum ?
    • ✅ Ödediğim para karşılığında yapmak istediğim nedir ? "Xenforo kurmak ve yıllarca onu yönetmek"
    • ❌Daha sonra ne istiyorum medya eklentisi kurmak,kaynak eklentisi kurmak, dosya paylaşımı yapmak veya video paylaşımı yapmak.
İşte bu durumda Tofaştan Ferrari performansı istiyoruz. Biz ödediğimiz paranın hakkını çoktan doldurmuş oluyoruz bu durumda da firma haklı olarak cloud'a dönüş yapın diyor.
  • Firmanın bize sattığı hizmete ödediği dolar cinsten dudak uçuklatan paralar veya ödediği vergiler.
    • Bazı firmalar yıllık alın diye sitelerinde aylık seçeneği bile koymuyorken açıkçası çok düşük fiyatlardan host satan firmalara gerçekten hayranlıkla bakıyorum.
    • Bu tarz paylaşımlı hostinglerde doğal olarak bu adam size ne kadar sınırsız dese bile bir limitle sizi limitlesin ki siz o siteyi upload, download veya youtube gibi bir site veya sizinde dediğiniz gibi depo olarak kullanamayalım.
Niye ? Çünkü kapitalizm. Her şey için bir şey diye bir şey yok.
Siz eğer youtube gibi bir site açmak istiyorsanız o zaman onlar kadar yatırım yapabilecek bütçeniz olması gerekiyor.
Eğer siz dosya co , dosya tc veya mega nz gibi bir firma olmak istiyorsanız yavaş yavaş büyümek diye bir şey sizin için olmamalı.

Aslında birazda hizmeti yanlış mantık ile arıyoruz diyebilirim.
Rahatlık olsun alışkın olduğumuz için cpanel kullanalım diyoruz. Inodes limiti karşımıza çıkıyor. Buna rağmen Plesk ile yönetilen bir windows sunucuya dönmek bilmiyoruz.

Şimdi size daha öncesinde Guzelhostingle uzun bir diyolog ardından bana verdikleri bilgiyi ve benim kendi araştırmalarım sonucu olan bilgilere bakalım:
  1. Diğer Cpanelde iNodes limiti ortalama 200.000 iken Guzelhosting bunu 250.000 olarak sunuyor. Eğer isterseniz Premium Hostingte 500.000'e kadar sunabiliyor.
  2. Hayır ben dosya,medya upload sitesi olarak kullanacağım derseniz cpanel zaten size uygun değil.

Guzelhosting destekten bir alıntı:

"
Bu hizmetler üzerinde sınırsız olarak kullanma seçeneği bulunmayıp daha yüksek kullanımlar için Premium hizmetlerimizi inceleyebilir veya her hesap bazlı ayrı ayrı kullanım sağlamak isterseniz Reseller hizmetlerimizi inceleyebilirsiniz. Reseller hizmetlerde hesap açma limiti kadar ayrı hesap oluşturabilir ve hesap başı 250 bin inodes kullanımı sağlayabilirsiniz.

VPS hizmetler için kullanım sayılarını sizlere aşağıda iletiyoruz.

VPS 1 - 1.3 milyon
VPS 2 - 1.6 milyon
VPS 3 - 1.9 milyon
VPS 4 - 2.5 milyon
VPS 5 - 3.8 milyon

Windows hizmetlerde belirttiğiniz gibi dosya sayısı limiti olmadan disk limitiniz üzerinden kullanım sağlanmaktadır."

Yani aslında gördüğünüz gibi. Lafı daha çok uzatmamak gerekirse tüm bilişimler neredeyse aynı mantıkla çalışıyor. Benim Guzelhostingi bu kadar sevmem ve onlara destek olmamın sebebi, 7/24 (Gerçekten kelimenin tam anlamıyla) destek sağlıyor olmaları. Diğer bilişimler gibi parayı aldım senle işim bitti kafasında olmamaları. Kafanıza takılan soruyu gidermek için yılmadan, usanmadan saatlerce size bilgi vererek çözümlendirmeleri. İşlerinde gerçekten çok bilgili olmaları ve Bir şeyi öğrenmek istediğinizde size o öğrenmek istediğiniz teknik konuyu bile anlatmaları...
Gerçekten say say bitmez. Eminim yakın düzeyde bilişim firmaları vardır. Körü körüne bu firmadan daha iyisi yoktur diyemem ama bir kere bulaşan bırakamıyor bir daha dönüyor diyebilirim.

Biraz farklı konulara da değinmiş olabilirim. Umarım istediğiniz cevap yanıtımın içindedir.

MORRİNG

Yeni 1 Üye
Kayıtlı Üye
LV
2

Son görülme
Ödüller
3
Hobi/Meslek
Information Technology (IT) | Bilişim
Sizde haklısınız ben tek bir firma üzerinden örnek vermedim zaten konu güzelhosting olduğu için bütün hostingleri ilgilendiren bir durum.
Bunun emsali hala yok yaşanmamış mesela kimse forum açarken bir youtube bir medya sitesi olacağım diye açmıyor.
Haliyle xenforo kopyala yapıştır yapsan bile resimleri sunucuya kayıt ediyor. Eski vbulletin tarzı değil.
Sınırsız diye birşey yok bunu biz biliyoruz ama bir dava işi olsa hukuk yönünde müşteri haklı çıkar çünkü hizmet sınırsız adı altında alınıyor. Gerçi orada bir çekişki var vps vds pahalı olan hizmetlerin disk alanları kotalı iken sınırsızlık yok iken basit bir hosting hizmetinin disk sınırsız olarak satılmasıda çelişkili.
Sizin yazdıklarınızada hak veriyorum ikimizinde fikirlerinde bir yanlışlık yok

birinciADAM

Yeni 1 Üye
Kayıtlı Üye
LV
2

Son görülme
Ödüller
3
Hobi/Meslek
General Developer | Genel Geliştirici
Teşekkürler

ProxyXF

Yönetim Üyesi
Administrator
Onaylı Üye
S1 Üye
LV
7

Son görülme
Ödüller
13
Web sitesi
sadece1.com
Hobi/Meslek
Webmaster | Web Uzmanı
Güncellenmiş ve taşınmıştır.

nauro

Yeni 1 Üye
S1 Üye
Kayıtlı Üye
LV
2

Son görülme
Ödüller
4
Hobi/Meslek
Student | Öğrenci
Uzun süredir kullanıyorum bu firmayı hosting vb burdan aldım hep herkeze tavsiye ederim her konuda destek oluyorlar.

FuraknYkn

Yeni 1 Üye
S1 Üye
Kayıtlı Üye
LV
2

Son görülme
Profil görüntüleniyor bayodun
Ödüller
4
Hobi/Meslek
Game Developer | Oyun Geliştiricisi