📌2 Senelik Yolculuğumuzda 1.000.000m+ Ham Görüntüleme İçin Teşekkürler. İyi ki varsınız! 🙏🏻
Discord sunucumuza tüm üyelerimiz davetlidir! ✨(Link)
  • Discord ile Kayıt Aktif | Onaylı Üyelik
    Forumdan daha fazla yararlanmak için, Discord ile kaydolun ve daha ayrıcalıklı olun 👑
  • Telegram ile Kayıt Aktif | Onaylı Üyelik
    Forumdan daha fazla yararlanmak için, Telegram ile kaydolun ve daha ayrıcalıklı olun 👑
Yüksek Performans: 3060 ile Frame Generation Kullanımı

Program Yüksek Performans: 3060 ile Frame Generation Kullanımı 3060 Graphics Card

İndirmek için giriş yapmalısınız.
Yüksek Performans: 3060 ile Frame Generation Kullanımı

Ekran kartı teknolojileri hızla gelişiyor ve son yıllarda saf performansa ek olarak çeşitli yazılımsal/donanımsal müdahaleler de görüyoruz. Özellikle Nvidia'nın tanıttığı Frame Generation teknolojisi, yapay zeka sayesinde kare tahmini yaparak FPS değerlerini artırıyor. Ancak bu teknoloji şu anda sadece RTX 4000 serisine destek sunuyor ve bu da bir tartışmaya yol açtı.

1704582948501.png


Rakip olan AMD, FSR 3 ile kendi Frame Generation teknolojisini duyurdu. FSR 3, eski ekran kartlarıyla bile kullanılabiliyor ve modderlar tarafından birçok oyun ve ekran kartına entegre edildi. Bu da piyasadaki birçok oyunda Frame Generation'ı kullanma imkanı sağlıyor.

Nvidia DLSS ve AMD FSR teknolojileri aslında FPS artırma teknolojileri arasında yer alıyor ve yıllardır kullanılıyorlar. Nvidia, donanımsal destekle yaptığını savunurken, AMD ise bunu yazılımsal olarak başarabildiğini belirtiyor. FSR teknolojisi, GTX serisi gibi daha eski ekran kartlarında da aktif olarak kullanılabiliyor. AMD'nin eski kartlara destek vermesi birçok kişi tarafından takdirle karşılandı.

Tabii ki, FSR'nin görüntü kalitesi bazı durumlarda Nvidia'nın DLSS teknolojisi kadar başarılı olmayabilir, ancak FPS değerlerini minimal kayıpla artırma imkanı, birçok oyuncu için kabul edilebilir bir durum haline gelmiştir.

Bu teknolojilerin temel amacı, oyundaki kareleri tahmin ederek yeni kareler oluşturmaktır. Ekran kartı tarafından oluşturulan yeni kareler eklenerek FPS değerleri ciddi şekilde artırılır. Ancak bu hesaplamalar gecikmelere neden olabilir, bu noktada Nvidia'nın Reflex ve AMD'nin AntiLag teknolojileri devreye girer.

dlss 2 dlss 3 dlss 3.5 test


Modun Kurulum Aşaması ve Dikkat Edilmesi Gereken Noktalar

Mod dosyasını indirip bir klasöre çıkarın. Ardından, "DisableNvidiaSignatureChecks.reg" adlı yazılı dosyaya sağ tıklayın ve "Çalıştır" seçeneğini seçin. Eğer bir diyalog kutusu çıkarsa, "Evet" butonuna basın.

Oyunun kurulu olduğu dizini bulun. Steam kütüphanesinde, "Oyuna sağ tık > Yönet > Yerel dosyalara göz at" özelliğini kullanarak bu adımı kolayca gerçekleştirebilirsiniz. Sonrasında, "dlssg_to_fsr3_amd_is_better.dll" dosyasını ve yeni "nvngx.dll" dosyasını bulduğunuz oyunun ana kurulum dizinine yapıştırın. Eğer bir yeniden yazma uyarısı alırsanız, kabul edin.

İşlemler tamamlandıktan sonra oyunu başlatın ve modun keyfini çıkarın. Ancak, modun aktif olmaması durumunda Windows grafik ayarlarından "Pencereli oyunlar için iyileştirmeler" seçeneğini aktif etmeniz gerekebilir.

Önemli Not: Bu tür modifikasyonlar genellikle mod yapımcıları tarafından oluşturulmuş değişikliklerdir ve resmi destekli oyunlar gibi stabil bir deneyim sunmayabilir. Ayrıca, online oyunlarda bu tür modları kullanmanızı kesinlikle önermiyoruz, çünkü bu, oyunun kullanım şartlarına aykırı olabilir.

NOT: Modu silmek için oyunun klasörüne attığınız 2 dosyayı silmeniz yeterlidir.
  • Beğen
Tepkiler: dexoR
Yazar
ProxyXF
İndirilme
1
Görüntüleme
130
İlk yayınlama
Son güncelleme
Değerlendirme
0.00 yıldız(lar) 0 değerlendirme

Discord Sunucumuz

Üst