📌2 Senelik Yolculuğumuzda 1.000.000m+ Ham Görüntüleme İçin Teşekkürler. İyi ki varsınız! 🙏🏻
Discord sunucumuza tüm üyelerimiz davetlidir! ✨(Link)
  • Discord ile Kayıt Aktif | Onaylı Üyelik
    Forumdan daha fazla yararlanmak için, Discord ile kaydolun ve daha ayrıcalıklı olun 👑
  • Telegram ile Kayıt Aktif | Onaylı Üyelik
    Forumdan daha fazla yararlanmak için, Telegram ile kaydolun ve daha ayrıcalıklı olun 👑

Metin2 Dönüşüm ve + Basma İtemlerini Ayarlama

ProxyXF

Yönetim Üyesi
Administrator
Onaylı Üye
S1 Üye
LV
7

Son görülme
Ödüller
13
Web sitesi
sadece1.com
Hobi/Meslek
Webmaster | Web Uzmanı
1. Adım ; + Basma İtemlerini ve Miktarlarını Belirlemek
İlk olarak + basma itemlerini kodlamamız gerekiyor. Bunun için Navicat'a bağlanıyoruz. Oradan Player > Refine_proto burada aşağıdan " + " ya basıyoruz. İd kısmına istediğiniz herhangi bir sayı yazınız ( Benzeri olmayan bir sayı olmalı , yoksa koyamazsınız )
İd numarasını belirledikten sonra onu bir yere not alın çünkü ilerleyen adımlarda lazım olacak.Sırasıyla doldurmamız gereken kısımları açıklıyorum arkadaşlar , (Önemli olan yerleri )

vnum0 :
+ basarken isteyeceği ilk itemin kodu
count0 :
vnum0 daki itemden kaç tane isteyeceği
(İsteğe göre vnum1 , vnum2 , vnum3 , vnum4 te bu şekilde doldurabilir. )

cost :
+ basarken isteyeceği para miktarı
prob :
Basma oranı

2. Adım ; Belirlenen itemleri , İstenilen silah ve zırha yerleştirmek

1. adımda yaptığımız işlemleri save yapıp çıkıyoruz.Daha sonra Player > İtem_protoya giriyoruz. + basmasını değiştireceğimiz itemin kodunu Ctrl + F yapıp aratıyoruz.Daha sonra sağa doğru gidiyoruz ve " refined set " yazan bölüme 1. bölümde Id kısmına yazdığımız kodu yazıyoruz. Böylece artık ayarladığımız itemler ve + basma oranı geçerli olacaktır.

3. Adım ; Hangi itemin neye dönüşeceğini ayarlamak

Bunun içinde Player > İtem_proto ya giriyoruz arkadaşlar. Refined vnum yazan bölüme dönüşmesini istediğimiz itemin kodunu yazıyoruz.Kaydedip çıkıyoruz.
Tüm bu işlemler bittikten sonra serverimize reboot atıyoruz ve girdiğimizde tüm ayarlarımız olmuş oluyor.

granny2.9

S1 Üye
S1 Üye
Kayıtlı Üye
LV
2

Son görülme
Ödüller
7
Paylaşım için teşekkürler

Discord Sunucumuz